Protikrádežové antény

Zpřístupňování knihovních fondů v režimu svobodného přístupu vyžaduje pro jejich ochranu využití diskrétných zabezpečení. Jak moderní architektura současných knihoven, tak náročná stylizace interiérů z minulých dob vyžadují řešení, která kromě vysoké účinnosti budou charakterizována výraznými estetickými hodnotami, aby se neporušila harmonie stávajícího stylu těchto prostor a zdůraznil se jejich výjimečný rys.

Knihovní fondy s vlepenými knihovními štítky RFID jsou chráněny pomocí protikrádežových antén umístěných poblíž vchodu/východu. Tato zařízení účinně detekují pokusy o neoprávněné vynesení zabezpečených knih a při detekci takového pokusu zapnou zvukovou a světelnou signalizaci.

Protikrádežové antény ARFIDO vynikají vysokou účinností, která je výsledkem pokročilé digitální elektroniky a algoritmu pro detekci rušení rádiových vln. Vzdálenost mezi anténami zajišťuje čtenářům pohodlný pohyb v obou směrech. Antény mají také preventivní úkol, protože dají případným zlodějům najevo, že knihovna má zavedená bezpečnostní opatření.

Nabídka společnosti Arfido zahrnuje také protikrádežové antény, které využívají elektromagnetickou technologii (EM), včetně příslušných zabezpečovacích štítků.