Anteny antykradzieżowe

Udostępnianie zbiorów w wolnym dostępie wymusza stosowanie dyskretnych zabezpieczeń w celu ich ochrony. Nowoczesna architektura współczesnych bibliotek, ale też wymagająca stylistyka wnętrz z poprzednich epok wymuszają stosowanie rozwiązań, które wraz z wysoką skutecznością działania doskonale wpisują się w przestrzeń, nie zaburzają jej harmonii a podkreślają wyjątkowość.

Zasoby biblioteczne z wklejonymi etykietami bibliotecznymi RFID są chronione przez anteny antykradzieżowe, umiejscowione w okolicach wejścia / wyjścia. 

Urządzenia te wykrywają próby nieuprawnionego wyniesienia zabezpieczonych książek i w przypadku wykrycia takiej próby, informują ochronę poprzez sygnał akustyczny i świetlny.

Anteny antykradzieżowe ARFIDO wyróżnia wysoka skuteczność działania uzyskana dzięki zaawansowanej elektronice cyfrowej i algorytmom detekcji zakłóceń fal radiowych. Szeroki rozstaw anten zapewnia czytelnikom swobodę poruszania się w obu kierunkach. Anteny stanowią również dyskretny element prewencyjny sygnalizując potencjalnym złodziejom o podjętych środkach zapobiegawczych.

W ofercie ARFIDO znajdują się również anteny antykradzieżowe w technologii elektromagnetycznej (EM) wraz z odpowiednimi etykietami zabezpieczającymi.