Porządkowanie zbiorów

Porządkowanie zbiorów bibliotecznych to proces czasochłonny i kosztowny, a wielu przypadkach wyłączający dostępność części lub całej biblioteki dla czytelników. Nowoczesne rozwiązania ARFIDO w technologii RFiD umożliwiają wymierne skrócenie czasu potrzebnego na inwentaryzację czy porządkowanie zbiorów. Przeszukiwanie nie wymaga już żmudnego zdejmowania z półki każdej pozycji.

Przenośne urządzenia RFID potrafią odczytywać informacje zapisane w pamięci etykiet bibliotecznych RFID z pewnej odległości. W bardzo krótkim czasie możliwe jest sprawdzenie poprawnego ułożenia książek w całym regale, wykrycie pozycji poszukiwanej pozycji lub pochodzącej z innego działu. 

W ofercie Arfido znajdują się przenośne, ręczne czytniki RFID przystosowane do pracy z laptopem, jak również takie, które wyświetlacz mają zintegrowany z czytnikiem. W trakcie przesuwania czytnika wzdłuż półki informacje są pobierane z etykiet i weryfikowane z systemem bibliotecznym. Urządzenie alarmuje według ustawionych parametrów, np. w momencie wykrycia szukanej pozycji lub zidentyfikowania książki pochodzącej z innego działu.

 • Mobilne skontrum

  Mobilne skontrum jest bardzo łatwym w użyciu i przyjaznym narzędziem w pracy bibliotekarza umożliwiającym szybkie wyszukiwanie, identyfikowanie i porządkowanie zasobów bibliotecznych.

 • Wózek biblioteczny z ruchomym dnem

  Wózek biblioteczny z ruchomym dnem

  Niewątpliwym ułatwieniem pracy bibliotekarza jest wózek biblioteczny z ruchomym dnem.

 • Sorter do wrzutni RFID

  W bibliotekach obsługujących pokaźną liczbę czytelników zwroty wypożyczonych publikacji mogą stanowić poważny problem organizacyjny.